Primeri prevar
Spletno nakupovanje
Varno nakupovanje prek spleta
Spletni preevaranti potrošnike zavajajo v nakupe v lažnih spletni trgovinah, ki kopirajo podobo spletnih trgovin priznanih blagovnih znamk. Nakup v taki spletni trgovini pomeni tveganje za zlorabo kreditne katice.
MREŽA KITAJSKIH LAŽNIH SPLETNIH TRGOVIN
V zadnjih 3 letih naj bi k 800.000 Evropejcev in Američanov nasedlo lažnim trgovinam, povzročena škoda znaša kar 50 milijonov evrov.
Goljufi izkoriščajo sistem “Brez skrbi” pri malih oglasih, da pridejo do kreditne kartice
Spletni goljufi izkoriščajo sistem "Brez skrbi" na oglasniku bolha.com, da dobijo kreditno kartico uporabnikov.
Goljufi pošiljajo SMS sporočila pod pretvezo dostavnih služb
V SMS sporočilih, namenjenih obveščanju o dostavi paketa, logistična podjetja nikoli ne bodo preusmerjala na spletno stran, kjer naj bi vnesli podatke kreditne kartice.
Lažne spletne trgovine z imenom “Slovenija”
Lažnim trgovinam so goljufi dodali »lokalno noto«. Tako v naslovu spletne strani poleg imena trgovine vidimo tudi »slovenija«, »slovenia« oz. »ljubljana«.
OPOZORILO O LAŽNIH SPLETNIH TRGOVINAH IN PHISHING ZLORABAH KREDITNIH KARTIC
Na Nacionalnem odzivnem centru za kibernetsko varnost SI-CERT v sklopu programa Varni na internetu opozarjamo na previdnost pri spletnem nakupovanju. Ameriški »nakupovalni praznik« črni petek se je dodobra prijel v …
Lažni kupci na Facebook Marketplace
Spletni goljufi se izdajajo za kupce na Facebook Marketplace in poskušajo oškodovati prodajalce.
Lažni trgovci z rabljenimi avtomobili
Nasedemo lahko spletni prevari, kjer goljufi zlorabijo podobo in dobro ime uveljavljenih spletnih trgovcev in nas prepričajo, da nakažemo kupnino na račun denarne mule.
Ste nakupovali v lažni spletni trgovini?
Še vedno čakate na izdelek, ki ste ga kupili na spletu? Ali pa se prejeti izdelek ne ujema z naročenim? Potem ste morda žrtev spletne prevare.