Primeri prevar
Elektronska pošta
Prek Messengerja zlorabijo vaš Facebook profil in kreditno kartico
Ko neznanec prevzame vašo Facebook identiteto in se predstavlja kot vi, lahko objavlja neprimerne fotografije ali žaljive statuse, v vašem imenu pošilja lažna sporočila za krajo podatkov vašim kontaktom.
Zlorabe poslovnih profilov na družbenih omrežjih
Upravljavci se ob vsakdanjem kreiranju in komuniciranju vsebin, hudem tempu objav, ukvarjajo tudi s kupi sporočil v Inboxu. Posledično so zato bolj izpostavljeni določenim tveganjem. V hipu nepazljivosti lahko nasedejo …
Zaposleni vam piše, da želi spremeniti bančni račun
Opozarjamo na pojav lažnih elektronskih sporočil, ki so poslana na naslov računovodstva ali kadrovske službe. Namen je preusmeritev nakazila plače.
Phishing – lažna sporočila za krajo podatkov
Tako imenujemo krajo podatkov, ki storilcu omogočijo dostop do spletnih storitev v vašem imenu in v skrajnem primeru tudi krajo vašega denarja.
Sporočilo policije o sodnem pregonu
Prejeli ste elektronsko sporočilo, v katerem vas policija obvešča, da so na vašem računalniku odkrili otroško pornografijo. Za razrešitev nastale situacije morate pisati na navedeni elektronski naslov, v nasprotnem primeru sledi aretacija! Gre za lažne in izmišljene obtožbe, tako sporočilo sodi v neželeno pošto.
Prevara z obnovo naročnine
Kroži elektronska pošta, da smo tik pred izvedbo nekega plačila, a še imamo še možnost, da ga prekličemo in si tako povrnemo sredstva.
Spletni goljufi tokrat na lovu za vašimi kreditnimi karticami
Goljufi so se v času pandemije spomnili nove prevare - tokrat se izdajajo za DHL! Pod pretvezo, da je za nas prišel paket, nas pozivajo k plačilu stroškov obdelave, v bistvu pa so na lovu za podatki kreditne kartice.
“Tvoje skrivno življenje” – izmišljene grožnje
Ste tudi vi med tistimi, ki so prejeli sporočilo, v katerem neznanec grozi, da bo objavil vaše osebne posnetke in obenem tudi uničil vašo elektronsko napravo, če ne plačate odkupnine v kriptovaluti bitcoin?
Lažne grožnje s smrtjo po elektronski pošti
Poleg lažnega izsiljevanja po elektronski pošti po spletu krožijo tudi strašljive variante teh sporočil, v katerih nas goljufi poskušajo prepričati, da je ogroženo naše življenje.